Půjčka na účet patří u klientů mezi nejoblíbenější finanční produkt. Svou oblibu si získala především pro rychlost poskytnutí peněz a pro fakt, že její sjednání je až neuvěřitelně jednoduché. Zní to lákavě, že? Mnoho lidí, kteří žádají o úvěr, ale zapomíná na to, že je potřeba počítat s kontrolou svojí bonity. Může se vám totiž stát, že v případě, kdy nejste dostatečně bonitní, na úvěr nedosáhnete.
S čím může pomoci půjčka na účet?
Půjčka na účet má mnoho benefitů. Mezi nejoceňovanější patří již zmíněná rychlost a jednoduchost. Pokud chcete o půjčku zažádat, nemusíte fyzicky docházet na pobočku. Vše vyřídíte online z pohodlí svého domova.
Půjčku na účet řadíme do kategorie bezhotovostních půjček. Ty jsou mezi klienty nejvyhledávanější a do jejich spektra spadá mnoho dalších produktů. Bezhotovostní půjčky jsou vyplácené převodem na účet. Samotný převod se odehrává až bleskově rychle, proto peníze na pokrytí nečekaných nákladů můžete využít téměř ihned.
U půjčky na účet lze zažádat o tisíce až statisíce korun, což pokryje opravu televize, nebo dokonce rekonstrukci nové kuchyně. Tento typ úvěru bývá bezúčelový, proto nemusíte dokládat žádný důvod, nač peníze potřebujete.
Ovlivní vaše úvěrová historie vaši bonitu?
Kolikrát jste již v bankovním světě slyšeli slovo bonita? Jistě mnohokrát. Upřesněme si, co tento pojem znamená. Bonita označuje míru schopnosti žadatele splácet dluh. Jde o určitý soubor kritérií, který určuje, zde jako žadatel dokážete splácet své měsíční splátky. Společnost má volnou ruku v tom, která kritéria pro ni budou přednější a bude na ně klást větší důraz. Ovšem některé ukazatele kontroluje téměř každá bankovní i nebankovní společnost. Tím ukazatelem jsou zápisy v registru dlužníků.
Co jsou to registry?
Vaši platební historii zaznamenávají takzvané registry dlužníků. Mezi nejuznávanější patří NRKI, BRKI a SOLUS. V těchto registrech se nachází informace o všech vašich předchozích a stávajících úvěrech. Poskytovatel zde získá i představu o tom, jak řádně jste své bývalé půjčky spláceli nebo kolik vám u stávajícího úvěru zbývá doplatit.
Jak zjistit, zda máte záznamy v registrech?
Postup je velice jednoduchý. Najdete si webové stránky registrů a skrze formulář zažádáte o výpis z nich. Za výpisy se platí poplatek v rozmezí 100 až 200 korun. V případě, že nechcete výpis v elektronické formě, dá se o něj zažádat i osobně.