Krátkodobé půjčky jsou zde pro chvíle, kdy potřebujeme trochu pomoct s naší momentální finanční situací. Co když je ale člověk zrovna v nové práci a čeká ho ještě odpracování si zkušební doby?
Půjčku je třeba mít z čeho splácet
Půjčení si peněz je založeno na víře, že jednoho dne shromáždíte ony peníze, které vám momentálně chybí, a budete schopni svému věřiteli splatit to, co vám půjčil. Tato jednoduchá úvaha počítá s tím, že člověk bude mít nějaký příjem, pomocí něhož bude právě onen dluh splácet.
Pokud jste ale zrovna ve zkušební době v novém zaměstnání, představujete pro poskytovatele úvěrů riziko. Během zkušební doby totiž můžete o toto zaměstnání a tedy i příjem přijít klidně z hodiny na hodinu.
Kdy se se zkušební dobou setkáte?
Toto období je jednoduše řečeno seznámení se jak zaměstnavatele s případným novým zaměstnancem, tak zaměstnance s novým pracovním místem. Obě strany si během této doby druhého „oťukají“ a rozhodnou se, zda jim vše vyhovuje. Pokud ano, uzavřou následně smlouvu na delší dobu s klasickými podmínkami.
Tato doba obvykle trvá 3 měsíce. Na první pohled to nezní jako moc dlouhá doba, ale nečekané situace se v životě mohou objevit kdykoliv. Pokud pracujete v této zkušební lhůtě, nemusíte mít jistotu, že po jejím vypršení budete mít stále svou práci a s ní i spojený příjem.
Jak se tedy na tuto situaci dívají poskytovatelé půjček?
Nejistá práce může být podstatný problém
Ať už se s žádostí o půjčku obrátíte na kohokoliv, všichni udělají jednu věc. Prověří si vaši bonitu neboli úvěruschopnost.
Jedním z jejich nejpodstatnějších bodů jsou právě vaše pravidelné příjmy. Pokud poskytovatel zjistí, že byste o ně mohli přijít, mohou vaši žádost zamítnout. Společnosti tím chrání zájmy vaše stejně jako ty své. Pokud byste totiž nebyli schopni své závazky splácet, mohlo by vás to dostat do zásadních životních potíží a zároveň by poskytovatel přišel o svou investici.
Různé společnosti mají různá pravidla
Kontrolami sice musíte projít úplně všude, ale podmínky rozhodně všude stejné nejsou. Nebankovní společnosti často bývají výrazně benevolentnější ohledně možností jejich zákazníka. Pokud jste v situaci, kdy vám klasické banky odmítají půjčit, můžete se tady setkat s úspěchem.
Samozřejmě s menší přísností ohledně kritérií rostou těmto nebankovním společnostem rizika. Ta se v tu chvíli často snaží vykompenzovat například vyšším úrokem. Půjčka tedy nebude asi tak výhodná jako v bance, ale bude. Krátkodobá půjčka je v tomto případě skvělou volbou. S její pomocí můžete zvládnout chvíle do získání jistého zaměstnání a dále se již nemáte čeho bát.